روش های پایش و مراقبت از محیط پیرامون

  • روش سنتی و فیزیکی
  • روش های مراقبت هوشمند

۱ روش سنتی و فیزیکی

بکارگیری نیروی انسانی و وسایل نقلیه به صورت همزمان، از متداول ترین روش های مراقبت فیزیکی به روش سنتی می باشد که معمولا نگهبانان در هر منطقه جغرافیائی، تشکیل دهنده نیروی انسانی بوده و وسائط نقلیه نیز می بایستی متناسب با وضعیت زیر ساخت عبور و مرور تیم گشت در سرتاسر موضوع پروژه هماهنگ باشد.

مزایای استفاده از روش سنتی:

با توجه به پیشرفت بسیار سریع تکنولوژی در صنعت سیستم های حفاظت الکترونیک هوشمند، مناسب ترین مزیت استفاده مستقیم از نیروی انسانی به عنوان تیم مراقبت و گشت، حضور در مرکز کنترل و اعزام به موقع تیم واکنش سریع نسبت به شناسائی نفوذ گرها پس از آشکار سازی سیستم های هوشمند می باشد.

آموزش های کارآمد بهره وری از سیستم های مراقبتی هوشمند و شناخت دقیق قابلیت های آشکارسازی حوادث و تحریکات، تیم مراقبت و گشت محیطی را تبدیل به نیروهای بسیار توانمند در مواجهه با حوادث و نفوذ به سیستم می نماید.

معایب استفاده از روش سنتی:

با در نظر گرفتن وسعت، تعداد و اهمیت مراکز نظامی، عامل انسانی به عنوان بخش اصلی روش سنتی حفاظت فیزیکی، می بایستی موارد زیر را برای انجام مراقبت و برنامه گشت زنی در برنامه ریزی دستور کار خود داشته باشند که شامل بخش های زیر می باشد:

  • کنترل تردد در محدوده تاسیسات و مراکز.
  • مراقبت از تاسیسات و مراکز نظامی جهت کنترل عدم تجاوز متجاوزان بصورت لحظه به لحظه.
  • اقدام به عکس العمل به موقع نسبت به خطرات، حملات و آسیب دیدگی ها به تاسیسات و انبارها در صورت حملات فردی یا با استفاده از وسایل و ادوات نظامی.

 

شرایط نامساعد جوی، آلودگی های محیطی، خطرات، گستردگی و تعدد این مراکز از عواملی هستند که بواسطه این دلایل احتمال عدم بازرسی و مراقبت کامل توسط تیم مراقبت فیزیکی معمولا به صورت کامل و ۱۰۰% انجام نخواهد شد. بعلاوه بعلت وضعیت نامساعد جوی و خطرات جانی حضور تکی در حملات مراقبت دائم توسط افراد را دشوار میکند.

وسعت مراکز نظامی این فرصت را به متعرضین می دهد تا در زمان مناسب و پس از عبور تیم گشت و عدم حضور نگهبانان با آسودگی کامل و به دور از هر گونه دغدغه اهداف خود را اجرائی و به دور از هر گونه پایش و مراقبت به مقصود خود دست یابند که دستیابی ایشان به اهداف از پیش تعیین شده، مسبب آسیب به امنیت ملی میشود و گاها ضرر های جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد. صرف هزینه های گزاف برای تامین نیروی انسانی، ابزار و وسائل نقلیه مورد نیاز برای تیم های گشت و مراقبت و احتمال درگیری تکی با گروه های متخاصم و آسیب های جانی و مالی ناشی از غافلگیری، بدون دستیابی به نتایج مثبت مراقبت را  نیز بهمراه خواهد داشت.

۲ روش های مراقبت هوشمند

 

استفاده از سیستم های حفاظت الکترونیک هوشمند، راه کاری از جمله روش های مراقبت هوشمند میباشد که شرکت توسعه الکترونیک سفیر با توجه به تجارب علمی و عملیاتی خود و بهره مندی از تجارب بین المللی در این حوزه، جهت نگهداری از تاسیسات و حفظ پایداری و ثبات تولید، پیشنهادات بررسی شده و فنی مهندسی خود را به حضورتان اعلام می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
شرکت سفیر در خدمت شماست
ارسال پیام